5 دبستانی

وبلاگی برای تمام کودکان

.

صفحات جانبی

تبلیغات

تلفیق هنر با درس بخوانیم

نویسنده : معلم
تاریخ : دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 10:17 ق.ظ
برای آموزش بهتر دروس معلمان می توانند آن را با دروس دیگر تلفیق نمایند . برای مثال می توان درس بخوانیم را با درس هنر تلفیق نموده تا دانش آموزان ضمن اینکه به یادگیری دروس می پردازند از آموزش نیز لذت ببرند. از انواع نمونه های زیر می توان برای تلفیق درس بخوانیم با هنر بهره برد. این نمونه ها عبارتند از:

 

1- ساختن ماکت و کاردستی در رابطه با درس مورد نظر

به عنوان مثال در پایه اول از دانش آموزان می خواهیم چسب ، کاغذ رنگی ، قیچی ومقوا با خود به کلاس بیاورندو پرچم ایران را با کمک آموزگار درست کنندویا اینکه ازآنان می خواهیم هر حرفی را که می خوانند روی کاغذ رنگی بکشند و بعد آن را قیچی کرده ودر دفتر بچسبانند وبه صورت یک آلبوم در آورند.

ساخت چراغ راهنمایی،سفره ی هفت سین،ماکت جنگل و.... کارهای دیگری است که می توان انجام داد.

 

2- کشیدن نقاشی

معلم می تواند از دانش آموزان بخواهد یک نقاشی در رابطه با درسی که داده می شود بکشند. مثلاً در پایه اول معلم می گوید : بچه ها داستان به وجود آمدن باران را نقاشی کنید. و یا هر چند تا چیز که می توانید بکشید که با صدای پ شروع می شود و بعد اگر همه ی صداهای آن شکل را خوانده اند اسم آن را بنویسند.

 

3- اجرای نمایش

بعضی از داستان های کتاب بخوانیم را می توان به صورت نمایش در کلاس اجرا کرد. وقتی درس های بخوانیم به صورت نمایش در کلاس اجرا می شوند علاوه بر ایجاد محیط شاد برای تدریس مفاهیم بهتر در ذهن دانش آموزان نقش می بندد.

 

 

4- خمیر بازی

معلم می تواند به دانش آموزان کلماتی را بگوید و آنان با استفاده از خمیر بازی آن را درست کنند.

 

5- داستان نویسی

می توانیم از دانش آموزان بخواهیم در پایان آموزش کامل الفبا یک کتاب داستان درست کنند . به این صورت که تصاویر داستان را نیز خود دانش آموزان می کشند. این کار به بالا بردن خلاقیت در دانش آموزان نیز کمک بسیاری خواهد کرد.

شیوه هایی که در بالا ذکر شد نمونه هایی از روش تلفیق هنر با کتاب بخوانیم می باشد که هر معلمی می تواند بسته به ذوق وابتکار خود علاوه بر این روشها از شیوه های دیگری در امر تدریس استفاده کنند.

:: حقوق تمامی مطالب این سایت محفوظ است

طراح: سایت ستاپ
Related Posts
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات