تبلیغات
پیش دبستانی تا ششم ابتدایی

5 دبستانی

وبلاگی برای تمام کودکان

ورود

صفحات جانبی

تبلیغات

مقالات

نویسنده : admin
تاریخ : یکشنبه 26 آذر 1391 08:33 ب.ظ

مطالعه تطبیقی راهبردهای پیشرفت حرفه ای معلمان در ICT در سه کشور انگلستان، مالزی و آمریکا و ارائه الگوی کاربردی برای آموزش و پرورش


بررسی رابطه بین خلاقیت معلمان درس علوم با حل مشکلات درسی دانش آموزان


بازشناسی نقش طبیعت در فضاهای آموزشی

روش هایی برای پیشرفت در املاء

نویسنده : admin
تاریخ : یکشنبه 26 آذر 1391 07:00 ق.ظ۱) املا به صورت گروهی. به این شکل که بچّه‌ها را به گروه‌های ۵ یا ۶ نفره تقسیم می‌کنیم و در هر گروه، هر خط را یک نفر از گروه می‌نویسد و در انتها نمره گروهی می‌دهـــــــیم و آن املا در پوشه کار گروه‌ها قرار می‌گیرد 

۲) هر گروه یک متن املا با کمک تمام اعضای گروه خود می‌نویسد و ما املای همه گــــروه‌ها را جمع‌آوری کرده و می‌خوانــــیم و سپس یا بهترین متن دیکته را به کل کــــلاس می‌گوییم و یا از هر گروه یک پاراگراف انتخاب کرده و دیکته تلفـــیقی تهـــیه کرده و به کــــل کلاس، دیکته می‌گوییم. در این صورت متن دیکته را بچّه‌ها انتخاب کرده‌اند.

 ۳) بچّه‌ها را گروه‌بندی می‌کنیم و سپس هر گروه متن دیکته‌ای را می‌نویـــــسد و برای گروه دیگر می‌خواند تا آن گروه بنویسند. دیکته گروه به گروه نام دیگر این دیکته است.

 ۴) در روش دیگر، باز بچّـــــه‌ها به گروه‌های ۵ یا ۶ نفره تقسیم می‌شوند. ۱۰ کلمه مهم از درس انتخاب می ‌کنـــــــــیم و از بچّه‌ها در گروه‌ها می‌خواهیم که هر کدام جمله‌ای را در ارتباط با درس بنویسند و از کلمات مهم مورد نظر استفاده کنند و هر گروه جملات خود را کنار هم گذاشته و یک متن کوتاه و زیبا بسازد.


رتبه ایران از نظر کیفیت «تحصیلات ابتدایی» در جهان

نویسنده : admin
تاریخ : شنبه 25 آذر 1391 10:49 ب.ظ


مجمع جهانی اقتصاد ایران را از نظر شاخص کیفیت تحصیلات ابتدایی در بین ۱۴۲ کشور جهان در رده ۶۶ قرار داد.

 در این رده‌بندی فنلاند با کسب بیشترین نمره صدرنشین شده و بلژیک و سنگاپور نیز دوم و سوم شدند. کشورهای سوئیس، باربادوس، ایسلند، نیوزلند، تایوان، کانادا و استرالیا نیز چهارم تا دهم شدند.

در بین کشورهای منطقه خاورمیانه هم رده‌های اول تا سوم به قطر، لبنان و امارات اختصاص یافت و ایران در رده هشتم قرار گرفت. سه کشور آنگولا، یمن و دومینیکن نیز به عنوان کشورهای دارای بدترین کیفیت تحصیلات ابتدایی معرفی شدند.

همچنین گزارش مذکور می‌افزاید: ایران از نظر کیفیفت مدیریت مدارس در میان ۱۴۲ کشور جهان در رده‌ ۹۴ قرار دارد.

 در این رده‌بندی کشورهای بلژیک، بریتانیا و سوئیس رده‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و کانادا، فرانسه، اسپانیا، قطر، سنگاپور، سوئد و هلند نیز چهارم تا دهم شدند. در پایین این رده‌بندی نیز کشورهای آنگولا، تیمور شرقی، یمن، موریتانی و سوازیلند قرار گرفتند.

در بین کشورهای منطقه خاورمیانه ایران بالاتر از کشورهای عمان، کویت، سوریه و ترکیه قرار دارد.

این اطلاعات مربوط به سال 1390 می باشد.

نقش محبت آموزگار در تربیت دانش آموزی به نام تدی استودارد

نویسنده : admin
تاریخ : شنبه 25 آذر 1391 05:36 ب.ظ
در روز اول سال تحصیلی، خانم تامپسون معلّم کلاس پنجم دبستان وارد کلاس شد و پس از صحبت های اولیه، مطابق معمول به دانش آموزان گفت که همه آن ها را به یک اندازه دوست دارد و فرقی بین آنها قائل نیست. البته او دروغ می گفت و چنین چیزی امکان نداشت. مخصوصاً این که پسر کوچکی در ردیف جلوی کلاس روی صندلی لم داده بود به نام       
تدی استودارد، که خانم تامپسون چندان دل خوشی از او نداشت. تدی سال قبل نیز دانش آموز همین کلاس بود. همیشه لباس های کثیف به تن داشت، با بچه های دیگر نمی جوشید و به درسش هم نمی رسید. او واقعاً دانش آموز نامرتبی بود و خانم تامپسون از دست او بسیار ناراضی بود و سرانجام هم به او نمره قبولی نداد و او را رفوزه کرد.
امسال که دوباره تدی در کلاس پنجم حضور می یافت، خانم تامپسون تصمیم گرفت به پرونده تحصیلی سال های قبل او نگاهی بیاندازد تا شاید به علّت درس نخواندن او پی ببرد و بتواند کمکش کند.
معلّم کلاس اول تدی در پرونده اش نوشته بود: تدی دانش آموز باهوش، شاد و با استعدادی است. تکالیفش را خیلی خوب انجام می دهد و رفتار خوبی دارد. “رضایت کامل”.
معلّم کلاس دوم او در پرونده اش نوشته بود: تدی دانش آموز فوق العاده ای است. همکلاسی هایش دوستش دارند ولی او به خاطر بیماری درمان ناپذیر مادرش که در خانه بستری است دچار مشکل روحی است.
معلّم کلاس سوم او در پرونده اش نوشته بود: مرگ مادر برای تدی بسیار گران تمام شده است. او تمام تلاشش را برای درس خواندن می کند ولی پدرش به درس و مشق او علاقه ای ندارد. اگر شرایط محیطی او در خانه تغییر نکند او به زودی با مشکل روبرو خواهد شد.
معلّم کلاس چهارم تدی در پرونده اش نوشته بود: تدی درس خواندن را رها کرده و علاقه ای به مدرسه نشان نمی دهد. دوستان زیادی ندارد و گاهی در کلاس خوابش می برد.

تست هوش

نویسنده : admin
تاریخ : پنجشنبه 23 آذر 1391 10:52 ق.ظ


دریافت این فایل
برای اجرای این تست هوش نیاز به فلش پلیر دارید. اگر فلش پلیر بر روی سیستم شما نصب نیست از اینجا دانلود کنید.

دانلود رایگان نرم افزار کتاب504

نویسنده : admin
تاریخ : چهارشنبه 22 آذر 1391 09:44 ق.ظ


امروزه آشنایی و یا حتی تسلط بر زبان انگلیسی یکی از اصلی ترین نیازهای اغلب افراد می باشد. در محیط کار یا اینترنت و یا مطالعه و یا مکالمه آشنایی با این زبان یکی از ضروریات این دوره از زمان بوده و یادگیری این زبان صد در صد در بهبود و پیشرفت سایر امور مرتبط با زندگی و یا شغل و حرفه تأثیر بسزایی خواهد داشت.

در رابطه با همین موضوع نرم افزاری تهیه شده است با نام ۵۰۴ لغت ضروری مکالمه زبان انگیسی که استفاده از آن می تواند یکی از روش های خوب برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. این نرم افزار در کنار ترجمه لغات و مترادف آن ها امکاناتی نیز برای تلفظ و … دارا می باشد.

قابلیت های کلیدی نرم افزار ۵۰۴ Essential Words:
- لغات مربوطه به همراه ترجمه و مترادف آن لغات
- قابلیت تلفظ لغات به صورت صوتی
- قابلیت اضافه کردن لغات جدید به دیتا بیس و همچنین پشتیبان گیری از لغات جدید اضافه شده
- قابلیت استفاده مجدد از لغات جدید اضافه شده به لغت نامه
- امکان جستجوی آسان لغات و کلمات به صورت انگلیسی و فارسی
- نمایش لغات در سیستم ترای ویندوز به صورت زمان بندی شده، با این قابلیت در هر چند دقیقه یک لغت به صورت تصادفی برای کاربر به نمایش در خواهد آمد


                                                              دانلود نرم افزار


بارون...

نویسنده : admin
تاریخ : سه شنبه 21 آذر 1391 09:12 ق.ظ
بازی های جالب برای ایجاد خلاقیت در کودک 1 ساله

نویسنده : admin
تاریخ : دوشنبه 20 آذر 1391 11:08 ق.ظ

بازی با کودکتان فقط زمان بازی و سرگرمی نیست، بلکه زمان آموزش درسهای زندگی به کودکتان هم می‌باشد.تازه‌ترین تحقیقات حاکی از آن است که خلق و خو و عادات انسان از دوران جنینی و 2 سال اول زندگی وی ناشی می‌شود و این نکته اهمیت آموزش و روش صحیح تربیت در سنین ابتدایی تولد کودک را نمایان می‌سازد. در این مقاله ما بازیهایی را به شما پیشنهاد می‌دهیم که علاوه بر سرگرم کردن کودکتان آموزشهایی را در جهت ایجاد خلاقیت و تقویت هوش و افزایش سطح هوشیاری کودک دلبند شما فراهم می‌آورد.

راهنمای هوشمند سازی مدارس

نویسنده : admin
تاریخ : پنجشنبه 16 آذر 1391 10:37 ق.ظ


             اثر:Sachi Nishio
                 مسئول مدارس هوشمند ژاپن

                 مترجم:جواد فیض اله زاده


                
دانلود مقاله


روز دانشجو

نویسنده : admin
تاریخ : پنجشنبه 16 آذر 1391 08:44 ق.ظ


روز دانشجو را به تمامی دانشجویان عزیز بخصوص دانشجویان رشته علوم تربیتی
 تبریگ می گویم.


مقالات در زمینه فناوری اطلاعات، آموزش معلمان و طراحی فضای آموزشی

نویسنده : admin
تاریخ : چهارشنبه 15 آذر 1391 02:53 ب.ظشناسایی و رتبه بندی موانع موثر بر عدم استفاده معلمان از فناوری اطلاعات و ارتباطاتارزیابی شیوه های آموزش و تربیت معلمان دوره ابتدایی در نظام آموزش عالی کشور


اصول طراحی فضاهای آموزشی کودکان بر اساس مدل خلاقیت

3 مقاله در مورد آموزش ریاضی

نویسنده : admin
تاریخ : چهارشنبه 15 آذر 1391 09:42 ق.ظ


بازنمایی های چندگانه: فرآیندی مهم در یاددهی و یادگیری کسرهادورنمایی از خلاقیت در فرآیند آموزش ریاضینقش تکنولوژی در یادگیری ریاضیفیلم وصیت راسل

نویسنده : admin
تاریخ : چهارشنبه 15 آذر 1391 08:31 ق.ظراسل یکی از پیشتازان فلاسفه در قرن بیستم محسوب می‌شود و «جنبش مخالفت با آرمان‌گرایی» را در اوایل قرن بیستم رهبری می‌کرد. از وی به همراه گوتلوب فرگه و لودویگ ویتگنشتاین، به عنوان بنیان‌گذاران فلسفهٔ تحلیلی یاد می‌گردد.برتراند راسل یک فعال ضدجنگ و مخالف امپریالسم بود که به دلیل عقاید صلح‌طلبانه‌اش در طول جنگ‌جهانی اول، از دانشگاه اخراج و به زندان افتاد. او مخالف آدولف هیتلر، منتقد تمامیت‌خواهی استالین، معترض درگیری آمریکا در جنگ ویتنام و همچنین از حامیان خلع‌سلاح هسته‌ای بود. وی در سال ۱۹۵۰، به پاس «آثار متعدد در حمایت از نوع‌دوستی و آزادی اندیشه»، برندهٔ جایزهٔ نوبل ادبیات گردید. کلیپی که در ذیل مشاهده می کنید، وصیت این فیلسوف بزرگ به انسان های اندیشمند می باشد.


دانلود ویدئو


مقاله 2

نویسنده : admin
تاریخ : سه شنبه 14 آذر 1391 09:32 ق.ظ


تاثیر بازی رایانه ای بر انگیزه و پیشرفت ریاضی دانش آموزان


تاثیر محیط های بازی طبیعی در رشد کیفی آموزش کودکان


ارزیابی شیوه های انتخاب معلمان ابتدایی در نظام آموزش و پرورش کشور


چارچوب کتاب پیش دبستانی

نویسنده : admin
تاریخ : یکشنبه 12 آذر 1391 05:02 ب.ظ

در این قسمت راهنمای نوشتن کتاب برای کودکان دوره پیش دبستانی را که از طرف سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تهیه شده است قرار میدهم.راهنمای تولید کتاب پیش دبستانی
:: حقوق تمامی مطالب این سایت محفوظ است

طراح: سایت ستاپ
Related Posts