تبلیغات
پیش دبستانی تا ششم ابتدایی

5 دبستانی

وبلاگی برای تمام کودکان

.

صفحات جانبی

تبلیغات

تخته های باهوش یا بی هوش

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : دوشنبه 29 مهر 1392 08:59 ق.ظ

تخته های هوشمند "smart boards" یکی از ابزارهای مهم در مدارس هوشمند هستند. این ابزارها می توانند فرایند آموزش را جذاب سازند، یاددهی و یادگیری را از وضعیت غیرفعال به حالتی تعاملی تبدیل نمایند، و درک و فهمی عمیق از مفاهیم و پدیده ها عرضه کنند. این تخته ها همزمان با ورود مدارس هوشمند به ایران وارد شدند اما نکته مهم در ورود هر فناوری این است که زمینه سازی لازم در مورد آشنایی با کاربردهای آن و تغییر نگرش کاربران در مورد امکان کاربرد آن صورت پذیرد. اگر چه در حال حاضر تعدادی از معلمان از این ایزار به نحوی موثر بهره می برند، اما نکته مهم این است که غالب آنها آشنایی چندانی با کاربردهای گسترده تخته های هوشمند ندارند. در ذیل چند نمونه از کاربردهای این تخته ها در آموزش مفاهیم علوم را مشاهده می کنید:

دانلود یک                        دانلود دو

البته در ایران نیز برخی متخصصان و افراد علاقمند سعی کرده اند با ساخت نرم افزارهای جذاب و کاربردی، کاربری این ابزار را افزایش دهند و آن را محدود به اسلاید و نمایش فیلم نکنند. مشاهده کنید:

دانلود یک                        دانلود دو


آزمون تستی مطالعات اجتماعی ششم چهاردرس اول(1)

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : یکشنبه 28 مهر 1392 08:30 ق.ظ

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://www.roozgozar.com


                                                         لطفا دانلود کنید

منبع : مدرسه زیبای من

آزمون ریاضی مهرماه 92

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : شنبه 27 مهر 1392 08:15 ق.ظ


ذره خدا

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : پنجشنبه 25 مهر 1392 09:28 ق.ظ

کسانی که در حوزه فیزیک فعالیت می کنند با مفهومی به نام "ذره خدا" آشنا هستند. ذره خدا همان چیزی است که دانشمندان طی سال های متمادی سعی کرده اند با کشف آن چگونگی ظهور سیارات, ستاره ها و حتی حیات را توضیح دهند. چندی پیش دانشمندان در منطقه مرزی فرانسه و سوییس توانستند پس از ۱۵ سال کار بر روی یک شتابدهنده در عمق ۲۵ کیلومتری زمین به نشانه ها و شواهد محکمی از این ذره دست یابند. کلیپ ذیل را مشاهده کنید تا به بخشی از عظمت هستی پی ببرید.

دانلود


برچسب ها: ذره خدا,

در کلاس درس...

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : چهارشنبه 24 مهر 1392 09:27 ق.ظ

برچسب ها: در کلاس درس...,

کاهش اعتبار شیر مدارس

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : سه شنبه 23 مهر 1392 09:23 ق.ظ

 

 

اعتبار شیر مدارس امسال در حالی بیش از 50 درصد کاهش یافته است که با گذشت 15 روز از آغاز سال تحصیلی جدید هنوز سرنوشت توزیع شیر مدارس معلوم نشده است و مسئولان آموزش و پرورش هم درباره زمان آغاز توزیع شیر به دانش آموزان پاسخ قانع‌کننده‌ای را ارائه نمی‌دهند و به نظر می‌رسد امسال دانش آموزان طعم شیر را در مدارس نخواهند چشید. یکی از طرح‌های موفق آموزش و پرورش که با هدف ارتقاء سلامت دانش آموزان طی سالهای متمادی اجرا می‌شد توزیع شیر یارانه‌ای بود، این طرح ضمن آنکه با استقبال خوب دانش‌آموزان مواجه شده بود، در عین حال گام موثری در جهت فرهنگ‌سازی نوشیدن شیر از سنین کودکی و ارتقاء سلامت دانش‌آموزان به شمار می‌رفت اما امسال مبلغ اعتبار شیر مدارس 117 میلیارد تومان عنوان شده که این رقم کاهش بیش از 50 درصدی اعتبار شیر مدارس نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد، چرا که در سال 91 این مبلغ 250 میلیارد تومان بود. به گزارش ایسنا، روز شنبه علی‌اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به روند توزیع و برنامه شیر مدارس، گفت:

این است کرامت انسان

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : دوشنبه 22 مهر 1392 09:53 ق.ظ

 

شکی نیست که مزایای کار برای گوگل، در بین شرکت های مختلف دنیا چشمگیر و گسترده است. از کوتاه کردن موی مجانی گرفته تا غذاهای مخصوص، پزشک در محل کار، مهد کودک برای بچه ها، و غیره. اما اگر پای صحبت مدیر ارشد کارمندان، لاسلو باک بنشینید، خواهید فهمید که مزایا حتی بعد از درگذشت کارمندان هم ادامه دارد.  در حال حاضر کهن سال ترین کارمند گوگل ۸۳ سال سن دارد ولی در اینجا می خواهیم موردی را برای شما بازگو کنیم که هرگز تا پیش از این به طور رسمی از طرف گوگل اعلام نشده بود. آقای باک که در سال ۲۰۰۶ بعد از جدا شدن از شرکت جنرال الکتریک امریکا به گوگل پیوسته، طرحی را در رابطه با مزایای پس از فوت یک کارمند گوگل پیاده کرده  است. اگر یکی از کارمندان امریکایی گوگل در حین کار برای این غول تکنولوژی (که فقط ۱۴ سال از تاسیس آن می گذرد،) به هر نحوی جان خود را از دست دهد، شریک زندگی او برای یک دهه، هر سال چکی معادل ۵۰٪ حقوق سالانه آن فرد را دریافت خواهد کرد. و حتی غافلگیرکننده تر اینکه لازم نیست کارمندان گوگل برای این مزیت، هیچ ویژگی یا امتیاز خاصی داشته باشند. کوچک و بزرگ، یکی هستند. آقای باک می گوید: "یکی از واقعیت های تلخ ولی غیرقابل گریز زندگی این است که در مقطعی از آن با فوت شریک زندگی مان روبر می شویم، که دوره ای سخت و وحشتناک است، و هر بار که در شرکت چنین اتفاقی می افتد، دنبال راه های مراقبت از بازماندگان همکار خود می گردیم". کمک مورد-به-مورد به بازماندگان در سال ۲۰۱۱ آغاز شد. علاوه بر بسته پرداخت سالانه برای یک دهه -که به آن اشاره شد، همسر آن کارمند بلافاصله پس از فوت شریک زندگی اش تمام سهام متعلق به او را دریافت می کند و فرزندان نیز این وسط فراموش نشده اند؛ آنها هم ماهانه ۱۰۰۰ دلار تا سن ۱۹ سالگی در حساب خود خواهند داشت (اگر دانشجوی تمام وقت باشند تا ۲۳ سالگی پرداخت ادامه می یابد). برخلاف تمام مزایایی که گوگل در محیط کار برای افزایش شادمانی، خلاقیت و کیفیت کار کارمندانش ارائه می کند (که در دنیا زبان زد خاص و عام هستند)، این مزیت آخر یعنی مراقبت از بازماندگان فرد متوفی، هیچ سود آشکاری برای گوگل ندارد زیرا بر کیفیت کار روزانه افراد اثربخش نیست "ولی برای شرکت مهم است که در این دوره سخت و غیرقابل گریز زندگی، به خانواده های خود کمک کند". آقای باک درباره علت این کار می گوید:"تحقیقاتی هست که نشان می دهد برنامه های کمک به کارمندان مانند آنچه ما داریم، باعث بهبود عملکرد و تمایل آنها به باقی ماندن در شرکت می شود. ولی دلیل انجام چنین برنامه ای این نیست که برای کسب و کار مان مهم است، بلکه به سادگی، فقط دنبال انجام کار صحیح هستیم". این نیز بخشی از فرهنگ گوگل است. معلوم است که کار کردن برای شرکتی که به شما اهمیت می دهد، بهتر از شرکتی است که اهمیت نمی دهد.

 


برچسب ها: کرامت انسان,

مدارس بی هوش

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : یکشنبه 21 مهر 1392 09:49 ق.ظ

 حدود سال 1386 نخستین زمزمه‌های هوشمند‌سازی مدارس در کشور به گوش رسید و افق‌های تازه‌ای مقابل آموزش و پرورشی سراپا سنتی، گشوده شد. به گزارش گروه اجتماع شهرآرا آنلاین، وعده‌ای که با راه‌اندازی اولین مدرسه هوشمند در مقطع ابتدایی در همان سال اجرایی شد و تعدادی دبیرستان در تهران نیز طرح کلاس‌هوشمند‌سازی را به صورت پایلوت اجرا کردند و حتی آموزش و پرورش و وزارت‌ ارتباطات و فناوری اطلاعات طی تفاهم‌نامه‌ای طرح اتصال 50 هزار مدرسه به شبکه رشد را در قالب طرح مدارس هوشمند کلید زدند.

آموزش و پرورش آلمان

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : شنبه 20 مهر 1392 09:48 ق.ظ

 

آشنایی با دستاوردها و موفقیت های کشورهای دیگر در عرصه تعلیم و تربیت می تواند چراغ راه ما در برنامه ها و اقدامات آتی مان باشد. آلمان کشوری است که با بکارگیری رویکرد غیرمتمرکز در نظام آموزش و پرورش توانسته است در دو حوزه تربیت معنوی و آموزش های فنی و حرفه ای بسیار موفق باشد. از یکسو مدارس سبک والدورف مبتنی بر فلسفه حکمت معنوی اشتاینر توانسته اند در طی ۹۰ سال گذشته به شدت رشد و توسعه پیدا کنند و از سوی دیگر نظام تربیت فنی و حرفه ای با همکاری صنایع بزرگ این کشور توانسته است سهم عظیمی در آموزش نیروی کار خبره و حل مشگل اشتغال ایفا کند. اصلا چرا اینقدر مودبانه و لفظ قلم حرف بزنم و توضیح بدم؟؟!  خودتون اصل ماجرارو ببینید.

دانلود کلیپ


دریافت پیک آدینه شماره 3

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : جمعه 19 مهر 1392 09:47 ق.ظ


دریافت جدول اعداد یک تا 100 و ده تا 990+ریاضی+دوم+سوم

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : پنجشنبه 18 مهر 1392 04:22 ق.ظ

برای دریافت جدول اعداد یک تا 100 و ده تا 990 روی تصاویر کلیک کنید .Gifs Animés lune 51

شکوفه های زندگی

دریافت اولین پیک آدینه سال تحصیلی 93-92

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : چهارشنبه 17 مهر 1392 03:44 ق.ظ


دانلود+آزمون+ریاضی+دوم

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : سه شنبه 16 مهر 1392 04:21 ق.ظ

این آزمون از مطالب کلاس اوله تا جمع بندی و ارزیابی نهایی انجام بشه و کتاب ریاضی دوم

رو شروع کنیم . برای  دانلود روی تصویر کلیک کنید .

شکوفه های زندگی


دانلود+پیک ریاضی 1+ششم

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : دوشنبه 15 مهر 1392 03:20 ق.ظ

پیک ریاضی 1

برای دانلود روی عکس کلیلک کنید

رویای یک معلم


دانلود+نمونه سوال+اجتماعی+ششم

نویسنده : سیامک نوازش
تاریخ : یکشنبه 14 مهر 1392 04:19 ق.ظ

برای دریافت نمونه سوالات روی تصویر کلیک نمایید .

 

             


:: حقوق تمامی مطالب این سایت محفوظ است

طراح: سایت ستاپ
Related Posts