5 دبستانی

وبلاگی برای تمام کودکان

.

صفحات جانبی

تبلیغات

انیمیشن انسان های اولیه

نویسنده : معلم
تاریخ : جمعه 30 آذر 1397 09:44 ب.ظ

انیمیشن انسان های اولیه 

نمونه هایی از طرح درس روزانه از دروس 10 و 11 و 12 علوم دوم دبستان

نویسنده : معلم
تاریخ : شنبه 24 آذر 1397 09:19 ب.ظ
نمونه هایی از طرح درس روزانه از دروس 10 و 11 و 12 علوم دوم دبستان

 

من رشد میکنم

برای جشن آماده شویم

درون اشیا ها

 

طرح درس روزانه ریاضی پنجم مبحث درصد

نویسنده : معلم
تاریخ : شنبه 24 آذر 1397 09:18 ب.ظ

طرح درس روزانه ریاضی پنجم مبحث درصد.

+طرح درس روزانه پنجم.ریاضی.درصد

برای دانلود طرح درس روزانه ریاضی پنجم مبحث درصد بر لینک زیر کلیک کنید

طرح درس روزانه کل کتاب اجتماعی ششم ابتدایی

نویسنده : معلم
تاریخ : شنبه 24 آذر 1397 09:18 ب.ظ

طرح درس روزانه

کل کتاب اجتماعی ششم ابتدایی

فرستنده :عسگری از معلمان عزیز کرمانشاه

طرح درس نشانه و-واو-بخوانیم اول ابتدایی

نویسنده : معلم
تاریخ : شنبه 24 آذر 1397 09:16 ب.ظ

طرح درس نشانه و-واو-بخوانیم اول ابتدایی

بعلاوه رهنمود آموزشی حرف واو

 

طراحی واحد یادگیری توانایی نه گفتن

نویسنده : معلم
تاریخ : شنبه 3 آذر 1397 10:53 ق.ظ

عنوان: طراحی واحد یادگیری «توانایی نه گفتن»

 

دانشجومعلمان: الهه نقی زاده، سمیرا توشه اصل

استاد راهنما: جناب آقای نعمت الهی

مقدمه

نوجوانی دورۀ گذر و مرحله انتقال به بزرگسالی است. نوجوان به سرعت از محرک های محیطی متأثر می شود و رفتارهای خطرجویی را انجام می دهد. گروه همسالان در دوره نوجوانی از حیث سن تقویمی و عقلی به هم نزدیک هستند و می توانند فشار روان شناختی خواسته یا ناخواسته ای را از طریق گروه بر اعضاء وارد کنند. رفتارهای پرخطر معمولاً در این گروه های دوستی شکل می گیرد. اما دوستی یک نیاز نیز هست. لذا اگر در این سن شیوه های صحیح دوستی و انتخاب دوست و مهارت های اجتماعی به طور صحیح به نوجوانان آموزش داده شود می توانند این دوستی ها را به فرصت های خوب برای سازندگی و ارتقاء شخصیت خود مبدل کنند.

مهارت نه گفتن از مهم ترین مهارت های زندگی موفقیت آمیز است. ما به دنیا نیامدیم تا آرزو و خواسته هر کسی را برآورده کنیم. چرا که گاهی نیاز و خواسته خود ما هم از اهمیت بالایی برخوردار است. ما تنها تا حدی می توانیم با دیگران همراه باشیم و رضایتشان را به دست بیاوریم که حقوق خودمان پایمال نشود و از زندگی و اهداف خودمان دور نشویم.

 

 

 

فایل کامل را از لینک زیر دانلود نمایید.

واحد یادگیری ساختمان گیاهان

نویسنده : معلم
تاریخ : شنبه 3 آذر 1397 10:50 ق.ظ

موضوع: ساختمان گیاهان

 دانشجو معلمان: نسرین صدری، نسرین مجردی

مقدمه:

 گیاهان تقریبا در همه جای گیتی می رویند. گل ها و درختان را تقریبا همه روزه می بینیم. گیاهان همچنین بر فراز کوه های بلند در اقیانوس ها در بسیاری از بیابان ها و در نواحی قطبی می رویند. بدون گیاهان، آدمیان و جانوران نمی توانستند در کره زمین زندگی کنند. آدمی بدون هوا یا خوراک نمی تواند زندگی کند و همچنین بدون گیاهان نمی تواند زنده بماند. اکسیژن موجود در هوا که تنفس می کنیم از گیاهان فراهم می آید. خوراکی که می خوریم نیز از گیاهان یا از جانوران گیاه خوار به دست می آید.

 

 فایل کامل را از لینک زیر دانلود نمایید.

 

واحد یادگیری آشنایی با زندگی عشایری

نویسنده : معلم
تاریخ : شنبه 3 آذر 1397 10:49 ق.ظ

موضوع:

آشنایی با زندگی عشایری

 

 استاد راهنما: جناب آقای نعمت اله لاهرودی

 

اعضای گروه:

لیلا شفائی لعیا سیدحاتمی

 

مقدمه

آشنایی دانش آموزان با زندگی عشایر و فعالیت های روزمره ی آن ها ، نقش عشایر در تولید، اشتغال و اقتصاد جامعه هم چنین آداب و رسوم و فرهنگ غنی عشایر ذهن دانش آموزان را درگیر و آنها را کنجکاو  می کند.جمعیت عشایری رو به کاهش است  این در حالی است که ، بدون وجود عشایر چرخه طبیعی اکوسیستم دچار اختلال شده و به زودی از بین می‌ رود.

کشور ما از جمله معدود کشورهایی است که در آن عشایری از همه اقوام در سراسر کشور پراکنده‌ اند . این مردمان صادق و سلحشور و كم ادعا كهن ترین ارزش های بومی را میراث دارند و حافظان اصیل سرزمین ایران و سرحدات كشور هستند. عشایر ایران که معیشت و آداب و رسوم خاص خود را دارند در ایران یكی از جذاب ترین شیوه های زندگی اجتماعی به شمار می آیند. اما عدم آشنایی و آگاهی از این قشر جامعه باعث شده است بسیاری از مردم اهمیت حضور و وجود این مردمان در دامن طبیعت و جامع و اقتصاد ناشی از وجود آن ها پی نبرده و از ظرفیت های موجود برای بهره گیری صنعتی و علمی نداشته باشند و منابع موجود راکد مانده و حتی در بعضی مواقع از کشور خارج شود.  « عشایر» یک نعمت خدادادی و مهمی است که تاثیرات بزرگی بر زندگی شهری و روستایی داشته و درصد بالایی از اشتغال زایی را به خود اختصاص داده است.

 

فایل کامل را از لینک زیر دانلود نمایید.

واحد یادگیری سفری به استان اردبیل

نویسنده : معلم
تاریخ : شنبه 3 آذر 1397 10:46 ق.ظ

موضوع واحد یادگیری: 

سفری به استان اردبیل

 استاد:

جناب آقای نعمت الهی

تهیه کنندگان:

المیرا دلیر، پریسا نوروزی

مقدمه

از جمله موضوعات جالبی که در مدارس تدریس شده و در صورت استفاده از روش تدریس مناسب می تواند برای بچه ها جالب باشد، آشنایی دانش آموزان با جاذبه های گردشگری، آثار تاریخی، صنایع دستی وسایر ویژگی های استان خود می باشد.

دانش آموزان هر استانی باید متناسب با امکانات موجود، ویژگی های استان خود و در صورت امکان سایر استان ها را بدانند و از جمله وظایف اساسی معلم این است که به دانش آموزان نحوه ی نگهداری و حفظ از منابع طبیعی و آثار تاریخی را یاد بدهد.

طراحی واحد یادگیری که عبارت است از پیشبرد زنجیره وار درس ها برای بسط و گسترش یک موضوع یا مضمون که در آن مفاهیم، مهارت و ارزش ها بابیانی روشن و دقیق بست داده می شود، این فرصت را به معلم می دهد که در صورت نیاز خود محتوایی را طراحی کرده و برای فراگیران ارائه دهد.

 

 دکمه زیر را فشار داده و فایل کامل را دانلود نمایید.

واحد یادگیری آب و ارزش آن، علوم سوم ابتدایی

نویسنده : معلم
تاریخ : شنبه 3 آذر 1397 10:46 ق.ظ

موضوع: آب و ارزش آن، علوم سوم ابتدایی

استاد مربوط: آقای نعمت اللهی

دانشجو معلمان: رقیه پورحسین و سولماز موسوی تولون

( رشته علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی)

 

 

مقدمه

آشنایی دانش آموزان با منابع آب و همچنین اهمیت آب و نحوه درست مصرف کردن آب، دانش آموزان را با چالش کم آبی در جهان و ایران درگیر می کند و هم چنین دانش آموزان با مشکلات و بیماری هایی که از طریق آلودگی آب به انسان ها، گیاهان و جانوران سرایت می کند، آشنا می شوند. حاصل آموزش ها و یادگیری ها برای انسان این خواهد بود که در صرفه جویی آب تلاش خواهد کرد و کره زمین از کم آبی و خشکی زمین نجات خواهد یافت. موضوع «آب» یک موضوع همه گیر بوده است و در طول تاریخ از اهمیت والایی برخوردار بوده است و نظرات دانشمندان و علمای عصر را به خود جلب کرده است. با توجه به اینکه آب مایه ی حیات و فراوان ترین ماده در روی سطح کره زمین است و هم چنین بیش ترین جرم بدن انسان را آب تشکیل می دهد و این نشان دهنده ی اهمیت این موضوع است، اصلی ترین موردی که نظرات و دیدگاه ها را به خود جلب کرده است.

 

دانلود فایل کامل

واحد یادگیری ماهی ها و دوزیستان

نویسنده : معلم
تاریخ : شنبه 3 آذر 1397 10:45 ق.ظ

موضوع: ماهی ها و  دوزیستان

علوم سوم ابتدایی

 

استاد مربوط: آقای نعمت اللهی

دانشجو معلمان: سمایه حسن زاده و ربابه حسن زاده

(رشته علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی)

 

1-    بررسی و تشخیص نیازها

علوم تجربی یکی از دانش ها و معرفت ها بشری است که یافته های آن از راه مشاهده تجربی به دست می آید. همچنین درس علوم تجربی در دوره ی ابتدایی یکی از دروس اساسی می باشد و یکی از موضوعات مهم در این درس آشنایی با انواع جانوران می باشد. و در واقع لازم است که دانش آموزان جانورانی که در محیط اطراف آنها هستند را به خوبی بشناسند و ویژگی های آنها را به خوبی بدانند. مباحث مربوط به جانوران در کتاب علوم تجربی اول با عنوان دنیای جانوران شامل مباحثی همچون ویژگی جانوران، نیازها و فواید آن ها می باشد. در کتاب علوم دوم با عنوان درون آشیانه ها به مباحثی همچون نیاز به لانه سازی، مراحل رشد و نمو و... اشاره شده است. اما محتوای فصل مورد طراحی از کتاب علوم تجربی سوم در رابطه با ماهی ها و دوزیستان، ویژگی ها و انواع آن ها می باشد. مباحث فوق نشان دهنده ارتباط طولی موضوع جانوران در سه دوره ی اول ابتدایی می باشد. بنابراین با توجه به اهمیت موضَوع جانوران و همچنین مشاهدات مشکلات، از قبیل عدم یادگیری درست و کافی دانش آموزان  که از طریق تجزیه و تحلیل خطابه دست آمد، تصمیم گرفته شد که  برای این فصل طراحی یادگیری تهیه شود. 

 

ادامه مطالب را از لینک زیر دانلود نمایید.

نمونه طراحی واحد یادگیری درس طبقه بندی جانوران

نویسنده : معلم
تاریخ : شنبه 3 آذر 1397 10:45 ق.ظ

موضوع: طبقه بندی جانوران

دانشجو معلمان: مریم عبدی و خاطره امانی

 

مرحله اول: بررسی و تشخیص نیاز:

علوم تجربی دانش هایی هستند که موضوع آن ها بررسی ویژگی های طبیعت است. در علوم تجربی کوشش می شود تا پدیده ای طبیعی با روش علمی و بر اساس فرایندهای طبیعی توضیح داده شود. در دوره ابتدایی در درس علوم تجربی آشنایی با جانوران و انواع آن ها و نیز طبقه بندی آن ها یکی از مباحث مهم این دوره می باشد. در واقع لازم است که دانش آموزان جانوران و تنوع آن ها و ویژگی هرکدام را به خوبی بشناسند. دانش آموزان در این کتاب با زیست بوم و چرخه زندگی جانوران مختلف آشنا می شوند. موضوع جانوران به دلیل اهمیت آن و تاثیر شگرفی که در محیط زیست و نوع زندگی انسان ها دارد، با همه ی دروس سال سوم ارتباط افقی و با کتاب  علوم همه ی پایه ها، ارتباط عمودی دارد. و این مبحث پیش نیاز برای برخی مطالب در درس علوم و جغرافیای سایر پایه ها می باشد.

 

فایل مربوط به طراحی واحد یادگیری  را از لینک زیر دانلود نمایید.

 

طراحی واحد یادگیری درس تغییرات مواد

نویسنده : معلم
تاریخ : شنبه 3 آذر 1397 10:43 ق.ظ
موضوع: تغییرات مواد
 
دانشجو معلمان: افسانه عبدی و زهرا واحدی
 
 
 
•مراحل هشت گانه طراحی واحد یادگیری تغییرات مواد
 
1. بررسی و تشخیص نیازها

گروه ابتدا از طریق روش نیاز سنجی و تحلیل خطا برای تشخیص نیازمندی های بچه ها استفاده کرد. بدین منظور که ابتدا فهرستی از سوالات در مورد تغییرات مواد و نیز تشخیص ویژگی های آن ها مطرح کرده واز طریق کیفیت وسطح پاسخگویی ونیز بررسی آن بر طبق ملاک های موجود( هنجار محور) به وجود مشکلات یادگیری در حیطه شناختی در موضوع تغییرات در بچه های پنجم ابتدایی پی برده شد و از آنجا که بین وضع موجود و مطلوب تفاوت معناداری مشاهده می شد، بنابراین این موضوع به عنوان واحد طرح در نظر گرفته شده و به عنوان نیاز تشخیص داده شد. 

 

برای دریافت پاورپوینت واحد یادگیری «تغییرات مواد» روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

:: حقوق تمامی مطالب این سایت محفوظ است

طراح: سایت ستاپ
Related Posts
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic